Hétfő reggelig hivatalosan 109 áldozata volt Magyarországon a koronavírus-járványnak. Az előző 24 órát összegző jelentésben 14 halott szerepelt.
A mai napig a magyar lakosság kevesebb mint 0.4%-a lett tesztelve
Magyarország jelenleg a 69. helyen áll a népességhez mért elvégzett tesztek számát illetően
Olyan országok mögött mint:
- Kazahsztán
- Chilei Köztársaság
- Törökország
- Montenegró
- Fehéroroszország
- Litvánia
- Észtország
- Dzsibuti
Ennyien még egyetlen napon sem veszítették az életüket Magyarországon
Soha nem volt ilyen magas a halálozási arány sem
A fertőzöttek száma sokkal magasabb, hiszen a jelenlegi globális statisztikák szerint a fertőzöttek körülbelül 50%-a tünetmentes, így nem is tesztelik őket.
A fentiek miatt az alábbi grafikon 100 fertőzöttből 7 halála messze magasabb, mint a valós adat.
Magyarországon a hivatalosan fertőzötteknek nyilvánítottak számából és a hivatalosan a koronavírus miatt elhunytak számából jön ki az alábbi arány.
A szomszédos országokhoz ill. Csehországhoz, Lengyelországhoz képest a halálozási arány jelenleg nagyon magas
A föld egészségügyi szakembereinek túlnyomó része jelenleg az átlagos valós halálozást 1% körülinek számolja (ez Magyarországon körülbelül 100.000 ember halálát jelenthetné, de ez csak a mai nap mondható el, hiszen minden nap újabb kutatási eredmény, ill. statisztika jelenik meg).
Nem lehet pontos adatokra támaszkodni, mert:
Különböző országok más szempontok szerint számolják a “hivatalos” statisztikákat, ill. jelentős különbségek vannak a jól védekező ill. szegényebb, gazdagabb országok halálozási arányai között is
Sok a koronavírussal kapcsolatos kérdés
- Nem tudható, hogy a fertőzésből felgyógyuló immunitást jelentő antigénekkel rendelkezők mennyi ideig maradnak immunisak.
- Az sem, hogy az előző cikkünkben említett reményeink szerint, csak a rossz teszteléseknek köszönhető téves információ (mely szerint több immunitást szerző ismét megfertőződött majd másodszorra belehalt a betegségbe), valós-e.
- Az sem, hogy a pandémiák többségéhez hasonlóan jönnek-e újabb hullámok (valószínűsítik).
- Ahogy az sem, hogy a két ismert jelentősebb mutáción kívül létrejön-e egy sokkal veszélyesebb az RNA alapú vírusokra jellemző un. Hypermutáció.
A koronavírus azonban – azzal együtt, hogy kis mértékben folyamatosan mutálódik – jelenleg a hasonló vírusokhoz képest relatív stabilnak tűnik.
A hivatalos vakcinafejlesztők, jelenleg úgy gondolják, hogy a legelőbb körülbelül 1 év múlva megjelenő oltások minden – a ma ismert – mutáció ellen védettséget nyújthatnak.
VirusFroum.hu / A 444.hu-n ezen cikkében megjelent adatok felhasználásaval